Search
Advertisement
  • Kilka słów o odchudzaniu, czyli jak dbać o prawidłową dietę

    Kilka słów o odchudzaniu, czyli jak dbać o prawidłową dietę

    Dieta to idealny sposób na stracenie paru kilogramów. Jednak odchudzanie się wcale nie jest takie bezproblemowe, tym bardziej, iż trzeba to robić z głową. Jeżeli zależy ci na swoim zdrowiu to musisz odchudzać się rozsądnie – multum osób zaczyna się głodzić, co wiąże się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Pamiętaj więc o kilku niezmiernie ważkich poradach, …Read More »
  • Narkolepsja

    Narkolepsja

    Taki stan wiąże się z poważnymi zaburzeniami, które tak naprawdę występują nagle. Takie nagłe niepohamowywane zasypianie, wiąże się z napadowym snem, który inaczej zwany jest narkolepsją. Są to naprawdę zaburzenia typowo neurologiczne, gdyż ataki następują nagle, nikt tak naprawdę nie jest w stanie przewidzieć kiedy to tak naprawdę uśniemy. Choroba ta nie jest też w …Read More »

Leczenie udaru mózgu

Wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie, co to jest udar. Zadawanie takiego pytania jest w zupełności zasadne, tym bardziej, że nawet lekarze stale badają przyczyny udarów mózgu oraz ich przebieg u chorych pacjentów. W najprostszy sposób można stwierdzić, że udar mózgu pojawia się w momencie, gdy mózg zostaje poddany jakimś zbyt silnym bodźcom, które ujemnie wpływają na jego funkcjonowanie lub z powodu nagłego impulsu pochodzącego z wnętrza człowieka.

Dlatego udary zdarzają się na gorącym słońcu, w czasie intensywnej pracy fizycznej oraz z powodu powstającego zatoru. Wydaje się więc, że jedynym sposobem na uchronienie się przed udarem mózgu jest po prostu dbanie o siebie i unikanie wysiłku przewyższającego siły własnego organizmu. Poza tym osoby znajdujące się w jakiejś grupie ryzyka powinny częściej niż inne wykonywać u siebie badania pod kątem udaru.

Natomiast udaru mózgu leczenie (http://www.zakrzepica24.pl/o-zakrzepicy/udar-mozgu) musi być prowadzone pod stałą opieką lekarza. Po niektórych udarach osoby chore trafiają na dłużej do szpitali, gdzie są dokładnie diagnozowane i poddawane odpowiedniemu leczeniu. Jednak leczenie udaru nie będzie się ograniczało jedynie do leczenia szpitalnego, ale będzie musiało być kontynuowane w przychodni neurologicznej.

W związku z tym trzeba podkreślić, że leczenie udaru mózgu, żeby mogło być skuteczne, musi być przeprowadzane w sposób fachowy. W przeciwnym razie nie będzie ono skuteczne, a pacjentowi zacznie grozić wystąpienie kolejnego udaru. Dlatego wydaje się, że nie powinno się lekceważyć żadnego udaru mózgu.

.