Search
Advertisement
  • Lek a może suplement diety

    Lek a może suplement diety

    Coraz częściej zaciera się wyraźna granica pomiędzy suplementem diety a tradycyjnymi lekami, które również w swojej najprostszej postaci mają nam przede wszystkim pomagać a nie szkodzić. O ile wiadomo że lek sam w sobie jest dla nas właściwą sprawą o tyle suplement diety, nawet w 20 % nie oddaje tak naprawdę tego co fizyczny lek. …Read More »
  • Nowotwór trudnym wrogiem

    Nowotwór trudnym wrogiem

    Jak warto zauważyć medycyna znacząco się rozwija i cały czas tak naprawdę mamy do czynienia z wielkimi zmianami na tym polu. Pomimo tego wszystkiego, nie jesteśmy jednak w stanie poradzić sobie z niektórymi chorobami, które mimo wszystko są dla nas trudne. Taką chorobą jest chociażby nowotwór, mimo większych lub mniejszych postępów w onkologii, dla wielu …Read More »

Leczenie udaru mózgu

Wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie, co to jest udar. Zadawanie takiego pytania jest w zupełności zasadne, tym bardziej, że nawet lekarze stale badają przyczyny udarów mózgu oraz ich przebieg u chorych pacjentów. W najprostszy sposób można stwierdzić, że udar mózgu pojawia się w momencie, gdy mózg zostaje poddany jakimś zbyt silnym bodźcom, które ujemnie wpływają na jego funkcjonowanie lub z powodu nagłego impulsu pochodzącego z wnętrza człowieka.

Dlatego udary zdarzają się na gorącym słońcu, w czasie intensywnej pracy fizycznej oraz z powodu powstającego zatoru. Wydaje się więc, że jedynym sposobem na uchronienie się przed udarem mózgu jest po prostu dbanie o siebie i unikanie wysiłku przewyższającego siły własnego organizmu. Poza tym osoby znajdujące się w jakiejś grupie ryzyka powinny częściej niż inne wykonywać u siebie badania pod kątem udaru.

Natomiast udaru mózgu leczenie (http://www.zakrzepica24.pl/o-zakrzepicy/udar-mozgu) musi być prowadzone pod stałą opieką lekarza. Po niektórych udarach osoby chore trafiają na dłużej do szpitali, gdzie są dokładnie diagnozowane i poddawane odpowiedniemu leczeniu. Jednak leczenie udaru nie będzie się ograniczało jedynie do leczenia szpitalnego, ale będzie musiało być kontynuowane w przychodni neurologicznej.

W związku z tym trzeba podkreślić, że leczenie udaru mózgu, żeby mogło być skuteczne, musi być przeprowadzane w sposób fachowy. W przeciwnym razie nie będzie ono skuteczne, a pacjentowi zacznie grozić wystąpienie kolejnego udaru. Dlatego wydaje się, że nie powinno się lekceważyć żadnego udaru mózgu.

.