Search
Advertisement
  • Czy soczewki są zdrowe

    Czy soczewki są zdrowe

    Zakładanie soczewek kontaktowych, wcale nie musi być w żaden sposób komfortowe dla nas, zwłaszcza jeśli nie czujemy się w nich zbyt dobrze. Oczywiście taki wstręt do soczewek już na samym początku jest bardzo widoczny, zwłaszcza jeśli nasze oczy nie są zbyt przyzwyczajone do soczewek. Przyzwyczajenie tak naprawdę przychodzi z czasem, więc po czasie zupełnie inaczej …Read More »
  • Leczenie udaru mózgu

    Leczenie udaru mózgu

    Wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie, co to jest udar. Zadawanie takiego pytania jest w zupełności zasadne, tym bardziej, że nawet lekarze stale badają przyczyny udarów mózgu oraz ich przebieg u chorych pacjentów. W najprostszy sposób można stwierdzić, że udar mózgu pojawia się w momencie, gdy mózg zostaje poddany jakimś zbyt silnym bodźcom, które ujemnie …Read More »

Leczenie kataru alergicznego

Trzeba przyznać, że alergiczny nieżyt nosa jest dosyć częstym objawem alergii pojawiającym się u osób borykających się z różnego rodzaju alergiami. Dlatego w sprzedaży dostępnych jest wiele środków pozwalających na skuteczne leczenie tego rodzaju problemu zdrowotnego. Są one dostępne zarówno bez recepty, jak i z przepisu lekarza. Wybór konkretnego produktu medycznego zależy praktycznie tylko od tego, jak bardzo poważny katar alergiczny występuje u konkretnej osoby oraz od tego, na jakiego rodzaju medykamenty chcę się ona zdecydować. Natomiast trzeba mieć na uwadze fakt, że alergiczny nieżyt nosa, chociaż nie może być traktowany jako jakiś poważny problem zdrowotny, to trzeba liczyć się z tym, iż jego leczenie może zająć około tygodnia czasu, a nawet dłużej.

Wielu pacjentom udaje się na własną rękę wyleczyć u siebie alergiczny nieżyt nosa (http://www.alergia-allegra.pl/niezyt_nosa.html). Dzieje się tak wówczas, gdy taki nieżyt nosa nie jest zbyt uciążliwy lub alergia posiadana przez pacjenta nie należy do najpoważniejszych. Jednak zdarza  się, że katar alergiczny musi być leczony pod opieką lekarza.

Dzieje się tak na przykład wówczas, gdy alergik posiada zaawansowaną już alergię lub jakieś schorzenia dodatkowe, które utrudniają mu proces leczenia samej alergii. W takiej sytuacji to fachowiec musi podjąć decyzję odnośnie tego, jakiego rodzaju leki może wprowadzić u swojego pacjenta i jak długo mogą być one stosowane. Określa także w dokładny sposób ich dawkowanie i dba o to, aby pacjent został dobrze poinformowany o tym, w jaki sposób powinien ich używać.

.